poniedziałek, 20 maja 2013

Co warto kupić oraz spróbować w Belgii...

Hej Kochani,

dzisiaj chciałabym Wam pokazać takie zestawienie tego, co warto zakupić w Belgii...

Nie będę pisała Wam o zabytkach i innych atrakcjach, bo to znajdziecie w każdym przewodniku poza tym jeden lubi bardziej muzea, ktoś inny parki a jeszcze ktoś inny kościoły... ;)

Jak byłam jeszcze w szkole podstawowej to zawsze przywoziłam coś ze staoiska z pamiątkami, ale na szczęście mi to przeszło... zmniejszająca się przestrzeń wokół mi to chyba dała do zrozumienia... ;)


W pierwszej kolejności w Belgii znajdziecie coś, co jest zgubą prawie każdej z nas... czekoladki!!!
Ja jestem czekoladowym potworem a w tym kraju kusi ona jak nigdzie...

Polecam Wam odwiedzić renomowane sklepy jak np. ten ze zdjęcia GODIVA, bo znajdziecie w nich najlepszy wybór, smak i jakość...


mmmmmmmniam... :P


Znajdziecie także wiele sklepów ze słodkościami, których świat nie widział... jeśli nie jesteście odporne, lepiej nie wchodźcie... ;)


Kolejna kaloryczna bomba kusząca na każdym rogu to frytki, których to Belgijczycy uznawani są wynalazcami... tłuściutkie, chrupiące z dziesiątkami sosów do wyboru... Spróbujcie koniecznie, bo są naprawdę pyyyyyszne... :)


Podobnie sprawa ma się z goframi, z których Belgia słynie... w życiu nie jadłam takich dobrych!!!... nie wymagają żadnych dodatków, bo równie pyszne są i bez nich... ;)
Zwróćcie jedynie uwagę, aby przygotowywane byłe na waszych oczach i podane jeszcze ciepłe... smakują najlepiej!


Piwo... znajdziemy tutaj wszelakie gatunki piw i ich niezliczone rodzaje i odmainy pite niekiedy z różnych szklanek... w Belgii znajduje się kilkaset browarów a to ze zdjęcia akurat z 'naszej' podbrukselskiej miejscowości... ;)


Koronki... wyroby z koronek są niesamowite... od obrusów, serwetek, ubrań po wachlarze i parasolki... nigdy nie widziałam tylu przepięknie oraz mistaernie wykonanaych koronkowych przedmiotów... robią wrażenie...


A jeśli żadna z powyższych atrakcji Was nie zachęciła, to zawsze możecie udać się do polskiego sklepu z naszymi specjałami... ;)


Pozdrawiam Was ciepło!!!

:)

5 komentarzy:

 1. ach ta Belgijska czekolada!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak czekolada wygrywa, ale też z Belgi podobno dobre jest piwo i frytki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam okazję odwiedzić Belgię ,miasteczko Brugge(Brugia- gorąco Wam polecam się tam wybrac jesli nie byliście! Cudowne miasto!!!) , fryty oczywiście wypróbowane - pycha!
  Ale także piwo kokosowe!!! NIE ZNALAZŁAM takiego piwa do dziś nigdzie !!! DUŻO bym dała by je gdzieś w DE kupić... pozdrawiam..

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi w zorientowaniu się co warto było kupić na miejscu w Belgii, pomogła znajomość języka obcego. W wyjazdach za granicę, taka umiejętność zawsze się przydaje. Zanim zacząłem jeździć do Belgii w celach zarobkowych, zapisałem się na specjalny kurs języka organizowanego przez szkołę językową - https://lincoln.edu.pl/. Na kursie indywidualnym prowadzący może poświęcić zdecydowanie więcej uwagi poszczególnym osobom. Wpływa to znacznie na skuteczność oraz szybkość nauki.

  OdpowiedzUsuń